Hemen AraWhatsapp
İstanbul Peyzaj Bahçe Düzenleme Firmaları Peyzaj Tasarımları
İstanbul Peyzaj

İstanbul peyzaj firmaları bakımından zengin bir şehirdir. Bu çeşitlilik; İstanbul’daki bahçe-park, cadde-yol, fabrika, site, okul, spor alanları ve özel tesis gibi yerlere estetik güzellik ve konfor olarak yansır.

İç ve dış mekânları güzelleştiren, konfor düzeyini artıran her türlü peyzaj uygulaması ve çevre düzenlemesi firmamızın geniş hizmet yelpazesine dâhildir.

İnsanların yaşamına değer katmayı hedefleyen firmamız; modern teknolojisi, özel olarak yetiştirdiği peyzaj bitkileri, kaliteli ekipman ve malzemeleriyle faaliyet gösterir.

Özverili, titiz işçiliğini her ürün ve hizmetine başarıyla yansıtan profesyonel ekibimiz, uygun fiyata üst düzey kalite arayanların beklentilerini karşılar.

İstanbul Peyzaj Firmaları

İstanbul peyzaj firmaları arasında seçkin bir konuma sahip olan firmamız, bu husustaki tüm taleplerinize ‘iyi’ değil ‘en iyi’ şekilde cevap verecektir.

Bilindiği gibi peyzaj; görüntüyü iyileştirmek ve çevre düzenini sağlamak için yapılan çalışmalar bütünüdür. Doğanın zarafetini yaşadığınız ortamlara taşıyan peyzaj hizmetleri, size her baktığınızda içinizi açacak ve pozitif enerji verecek güzellikler sunar.

İstanbul peyzaj firmaları listesindeki prestijli konumunu üstün kalite anlayışına borçlu olan firmamız, çevre dostu ve sürdürülebilir projeleriyle dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olmasına katkıda bulunmayı hedefler.

Yenilikçi bakış açısını her hizmetinde ortaya koyarak pratik, güvenilir ve inovatif çözümler sunan firmamız peyzaj konusundaki tüm ihtiyaçların odak noktasıdır.

İstanbul Peyzaj Firmaları

İstanbul Peyzaj Firması

İstanbul Bahçe Peyzaj Düzenlemesi

İstanbul bahçe peyzaj düzenlemesi firmaları içerisinde öne çıkan şirketimiz, açık alanları uzun ömürlü ve doğayla uyumlu bir hâle getirmek için çalışır. Her projeye kendi projesi gibi değer vererek işini benimseyen uzman kadromuz, yaşadığınız yerleri zenginleştirmeye hazırdır.

Peyzaj hizmetlerine ve çevre düzenlemesine gereksinim duyulan tüm ortamlar, firmamızın deneyimli peyzaj mimarları tarafından düzenlenir. Görsel ve işlevsel açıdan kusursuz bir duruma getirilerek size daha huzurlu bir yaşam alanı armağan edilir.

İstanbul Peyzaj firmaları arasında Sefa peyzaj olarak her zaman müşteri memnuniyet odaklı hizmet vermekteyiz.

Firmamız güzel bir hayata güzel bir çevreyle ulaşılacağını bilir. Bütün çalışmalarında bu anlayışı temel alarak hareket eder. Peyzaj tasarım, uygulama, bakım-onarım, danışmanlık hizmetlerinin tümü firmamız tarafından özenle gerçekleştirilir.

Neden Biz?

 1. İnsana ve çevreye saygı duyuyor, bu konudaki duyarlılığımızı ince işçiliğimizle bir araya getiriyoruz.
 2. Yeşilin asaletinden ilham alıyor, doğaya karşı sevgimizi estetik sanat anlayışımızla harmanlıyoruz.
 3. İnsanın motivasyonunu ve yaşama sevincini artıran, yaşamaktan zevk duyacağı alanlar inşa etmeyi kendimize görev biliyoruz. Doğa, hayatınızın bir parçası olsun istiyor ve bunun için çalışıyoruz.
 4. Memnuniyetinizi her şeyden ön planda tutuyor, sadece kazanmayı değil size de kazandırmayı hedefliyoruz. Çünkü eminiz ki doğayla iç içe yaşamak en büyük kazançtır.
 5. Alanınızın konsepti, ziyaretçi profiliniz ve sizin beklentileriniz doğrultusunda elimizden gelenin fazlasını yapmak için çaba gösteriyoruz.
 6. Peyzaj mimarisindeki ve tasarımındaki yenilikleri takip ediyor, bunları hizmetlerimize uyarlıyoruz. Böylelikle daima çağdaş, modern ve güncel bir firma olarak kalmaya devam ediyoruz.
 7. Peyzaj mimarları ve ziraat mühendisleri başta olmak üzere bu alanının uzmanlarından oluşan dinamik ve kollektif ekibimizle beklentilere yanıt veriyoruz.

Bahçe Peyzaj Bitkileri Listesi

Bahçe peyzaj bitkileri listesi son derece kabarıktır. Salon bitkilerinden yer örtücülere kadar pek çok bitkiyi bu listede görmek mümkündür.

En yaygın kullanılan bazı peyzaj bitkileri şöyle kategorize edilebilir:

 1. Ağaçlar: Dekoratif ağaçlar, palmiye, okaliptüs, mavi ladin, mor inci, mavi sedir, erguvan, oya ağacı, sarmaşıklar
 2. Çalılar: Japon ayvası, Kadın Tuzluğu, keçi sakalı, kartopu, konuk ladin, mersin, zakkum, fırça çalısı, gelin duvağı, zeytin çalısı, alev çalısı
 3. Geniş Yapraklı Ağaçlar: Meşe, kestane, kaymak ağacı, kızılağaç, kavak, kayın, çınar, akasya türleri, dizbudak, gürgen, akçaağaç, ıhlamur
 4. İbreli ve İğne Yapraklı Ağaçlar: Sedir, göknar, ladin, çam, servi, doğu ladini, ardıç, porsuk ağacı, fıstık çamı
 5. Mevsimlik Bitkiler: Hercai menekşe, bodur aslanağzı, çuha çiçeği, siklamen, Bodrum papatyası, Çeşme papatyası, laleler, Cam Güzeli, Yeni Gine çiçeği, petunya
 6. Meyve Ağaçları: Dahlia, yer minesi, yumrulu begonya, horoz ibiğiTrabzon hurması, kiraz-armut-erik-elma-şeftali-kayısı ağaçları, kırmızı dut ve ters dut, yemiş ağacı, palamut, ahlat, ananas, serimoya, nar
 7. Palmiye Türleri: Amerikan pamuk palmiyesi, Akdeniz Yelpaze Palmiyesi, Arap hurması, telli palmiye ağacı, Meksika yelpaze palmiyesi, sabal palmiyesi, Ketinya palmiyesi, kraliçe palmiye, bodur palmiye
 8. Salon Bitkileri: Antoryum, telgraf çiçeği, barış çiçeği, devetabanı, fesleğen, aloe vera, orkide, lavanta, gül Sukulent, şans yosunu, kauçuk çiçeği, salon çamı
 9. Sarılıcı ve Tırmanıcı Bitkiler: Yasemin, hanımeli, gelin duvağı, sarmaşık, mor salkım, yaban asması, fare kulağı, kestane asma, tutku çiçeği
 10. Süs Bitkileri: Süpürge çalısı, taflan, Çin gülü, kamelya, biberiye, taeş dikeni, gül, şimşir, soğanlı bitkiler, çim bitkileri
 11. Yer Örtücüler: Koyun yumağı, dam kuyruğu, yıldız halısı, kaya sarmaşığı, üçgül, kedinanesi, kedi tırnağı, İrlanda yosunu

Periyodik Peyzaj Bakım Firmaları

Periyodik peyzaj bakım firmaları içinde üst düzey kalitesiyle adından söz ettiren firmamız, peyzaj alanlarınızın her türlü bakımıyla ilgilenir. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Düzenli bahçe bakımı (Sulama, gübreleme, yabani ot temizliği, toprak takviyesi vb.)
 • Otomatik sulama sisteminin bakım ve gerekiyorsa tamiratı
 • Ağaç budama uygulamaları
 • İlaçlama işlemleri
 • Çim bakımı

Peyzaj Bakımı Neden Önemlidir?

Peyzaj alanlarınızın güzelliğini koruması; ağaç, çiçek ve diğer bitkilerin canlılığını devam ettirmesi buna bağlıdır. Bu doğal ortamın kalitesini sürekli kılmak için belli aralıklarla bakım yapılması zorunludur.

Yeni dikilen bitkilerin bahçenize kolaylıkla adapte olabilmesi peyzaj bakımıyla daha az zaman alacak, bu bitkiler bahçeye daha rahat uyum sağlayacaktır.

Bir çiçeğin dahi pek çok türü olduğunu düşünürsek, her bitkinin kendine özel bir bakım gerektirdiği şüphesizdir. Yanlış uygulamalar bitkilerin sağlığını bozar ve peyzaj alanınızın estetik görünümüne zarar verir. Bu yüzden peyzaj bakımını işinin ehli bir firmaya bırakmanız en mantıklısıdır.

Firmamız hem sezonluk hem de yıllık peyzaj bakımlarını en doğru yöntemler, birinci sınıf en dayanıklı malzemeler ve gelişmiş teknolojisiyle yerine getirir.

Zengin bir ekipman parkuruna ve nitelikli bir kadroya sahip olan firmamız, mükemmel peyzaj bakımının doğru adrestir.

İstanbul Bahçe Düzenleme

İstanbul Bahçe Düzenleme Firması

Peyzaj Bakımı Hangi Hizmetleri İçerir?

Firmamızın deneyimli kadrosu peyzaj bakımını tam zamanında, maximum verim alabileceğiniz şekilde uygular. Her alana göre farklı bir şablon oluşturarak bu doğrultuda bir yol haritası çizilir. Nitekim bir bahçe bakımıyla park bakımı aynı olmayacaktır.

Hangi bitki nasıl bir bakıma ihtiyaç duyuyorsa bu yönde bir çalışma yapılır. Gerçekleştirdiğimiz bazı hizmetler şöyle gruplandırılabilir:

 1. Çim bakımı: Çim havalandırma,tabaka kırımı, çim biçme, yabancı ot kontrolü, kumlama.
 2. Gübreleme: Bu işlem; mevsim şartlarına, kullanılan bitkilerin türüne ve özelliklerine, toprak yapısına göre farklı gübre çeşitleriyle uygulanır.
 3. İlaçlama: Mantarlardan, virüslerden, bakterilerden kaynaklı hastalıklara ilaçlama sayesinde engel olunur. Bitkilerin zarar görmesi önlenir, haşereler e ve böceklere karşı koruma sağlanır.
 4. Sulama: Peyzaj alanının gereksinimlerine göre manuel veya otomatik sulama sistemleri kullanılır. Uygun miktarda, vaktinde sulama yapılarak bitkilerin hayati ihtiyacı sağlıklı bir biçimde giderilir.
 5. Organik Artıkların Toplanması: Çim alana dökülen yapraklar ve bunun gibi maddeler varsa alandan uzaklaştırılır.
 6. Çim Alanların Onarılması: Kısmî ölümlerin yaşandığı veya seyrelmelerin görüldüğü çim alanlar yeniden yapılandırılarak eski formuna kavuşturulur. Bu işlem sırasında rulo çim veya tohumlama gibi tekniklerden yararlanılır.
 7. Ağaç Budama: Ağacın cinsi, yaşı, boyu ve mevsim koşulları dikkate alınarak budama yapılır. Böylece ağaçlar yaşam döngüsünü sorunsuzca devam ettirme imkânı bulur. Seyreltme, form budaması, derin budama (mevsiminde gençleştirme) vb. işlemler bu hizmet kapsamında yer alır.
 8. Toprağın Islah Edilmesi: Toprak verimliliğini artırmak amacıyla bu çalışmalara başvurulur. Toprak stabilitesinin sabit tutulmasını sağlayan ıslah çalışmaları, bitkilere yaşamak için uygun bir ortam sunar.

Diğer Peyzaj Bakım Hizmetleri Nelerdir?

 • Çapalama
 • Saksı değişimi
 • Bitkilerin yer değiştirme işlemlerinin yapılması (Ağaç taşıma vs.)
 • Eksik besin elemanlarının belirlenerek bu çerçevede besin takviye edilmesi
 • Hassas türlerin sarılıp don tehlikesinden muhafaza edilmesi
 • Drenaj sorunlarının düzeltilmesi de firmamızın faaliyet alanları kapsamındadır.

İstanbul Bahçe Peyzaj Hizmet Seçenekleri

İstanbul bahçe peyzaj hizmet seçenekleri yukarıda saydıklarımızla sınırlı değildir. Firmamız aşağıdaki alanlarda da yüksek kalitesiyle hizmet verir:

 1. Peyzaj tasarım, projelendirme ve uygulama
 2. Peyzaj danışmanlık ve eğitim
 3. Üç boyutlu görselleştirme
 4. Süs havuzları üretimi
 5. Hazır rulo çim uygulaması
 6. Peyzaj ürünlerinin satışı
 7. Sulama malzemeleri temini
 8. Sert zemin uygulamaları
 9. Otomatik sulama sisteminin kurulması
 10. Beton uygulamaları
 11. Doğal taş ve yol uygulamaları
 12. Bahçe çitleri
 13. Çiçeklendirme
 14. Ağaç dikimi

İstanbul Peyzaj firmaları arasında hizmet veren Sefa Peyzaj firmamız İstanbul Avrupa yakası ve İstanbul Anadolu yakası ilçeleri ve bu ilçelere bağlı tüm semtlerde hizmet vermekteyidir. Özellikle Beylikdüzü, Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Bahçeşehir ilçelerinde hizmet vermekte ve bu konuda yüzlerce referansa sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.