Hemen AraWhatsapp
Silivri Peyzaj Bahçe Düzenleme

Silivri Peyzaj ve bahçe düzenleme günümüzde hızlı kentleşme ile birlikte büyüyen bir sektör olmuştur. Bu sebeple de insanların yeşil alanı ve doğaya olan ihtiyaçları artmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak açısından ve yapılan binaların etrafının güzelleşmesi için peyzaj mimarisine başvurulmaktadır. Peyzaj düzeninde ağaçlandırma, çiçeklendirme, yeşillendirme gibi pek çok düzenleme yapılmaktadır. Özellikle çevre düzeninde peyzaj mimarisine ciddi önem verilmektedir. Hem bitkilerin bakımına hem de çevrenin güzel gözükmesi açısından sıklıkla peyzaj mimarı bölümünden yardım alınmaktadır. Aynı zamanda bahçe düzenleme de denilen peyzajın üniversitelerde okutulan özel bir bölümü bulunmaktadır.

Silivri Bahçe Düzenleme

Silivri Bahçe Düzenleme Firması

Peyzaj Nedir?

Peyzaj ile yapılan yeni binaların, caddelerin, ormanların etrafları düzenlenmektedir. Böylelikle hem bitkilerin daha farklı bir şekilde büyümesi, hem de çevrenin daha düzenli bir şekilde görülmesi amaçlanmaktadır. Toprağın veriminden olabildiğince faydalanabilmek için de peyzaj bölümüne başvurulmaktadır. Peyzajın farklı bölümleri bulunmaktadır Bu bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz; doğal peyzaj, kültürel peyzaj, kırsal peyzaj, kentsel peyzajdır.

Bahçe Çevre Düzenleme

Silivri Bahçe düzenlemelerinin temel unsurlarından biraz önce bahsetmiştik. Bunlardan doğal peyzaj doğal ortamda yapılan peyzaj işçiliğine verilen isimdir. Kültürel peyzaj doğadaki bulunan doğal varlıkların insan eliyle farklılaştırılması ile ortaya çıkan peyzajlara verilen isimdir. Böylelikle doğadaki bazıbitkilerin yeri değiştirilerek yeniden farklı kombinler de ortaya sunulmaktadır.Diğer bir peyzaj türü ise kırsal peyzajdır.Buralar da özellikle meyve bahçeleri, sebze ve tarım alanları gibi alanlarda yapılan peyzaj işine verilen isimdir. Kentsel peyzaj ise şehirlerin içerisindeki beton yığınlarından kurtulmak amacıyla düzenlemelere verilen isimdir. Geniş yolların yapımı sırasında doğaya verilen tahribatın giderilmesi için uygulanan peyzaja ise yol peyzajı denilmektedir. Pek çok farklı peyzaj çeşidi yapmaktayız. Bunun için sadece hangi alanda nasıl bir düzenleme istediğiniz ilgili bilgi alırız.

Bahçe Sulama Sistemleri

Modern yaşam hayatımızda apartman, site gibi pek çok farklı binaları getirmiştir. Özellikle büyük şehirlerde alanın az olması ve nüfusun fazla olması gibi sebeplerden dolayı müstakil evlere pek fazla yer kalmamıştır. Böyle durumlarda ise insanların bahçeye olan ihtiyacı artmaktadır. Bahçe ile uğraşmak insanın doğasına iyi gelen bir işlemdir. Bu sebeple bazı ortak alanlarda veya şehirlerin dışarısında kişilere özgü ayrılan alanlarda kendi bahçenizi kurabilirsiniz. Bu bahçeler her an yanınızda olmadığı için sulanma için farklı sistemlerden faydalanmak gerekebilir.

Bu gibi durumlarda otomatik bahçe sulama sistemleri veya damla sulama sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Otomatik sulama sistemlerinde püskürtme yöntemi kullanılarak bitkilerin otomatik olarak sulanması sağlanmaktadır. Damla Sulama sisteminde ise kurulan düzenek ile sadece bitkinin kök kısımlarına su gönderilmektedir. Bu sistemin en büyük avantajı suyun daha az harcanarak daha fazla verim alınabilmesini sağlamasıdır. Ayrıca toprağa yavaş bir şekilde su gittiği için de toprağın yapısının bozulması ve bitki köklerinin zarar görmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Silivri Peyzaj

Silivri Peyzaj Firması

Bahçe Çiti Yapımı

Bahçe çiti çekilirken bahçenin eğimine, düzenine ve genişliğine göre bir uygulama yapılmaktadır. Bahçe çitleri ahşap olarak uygulanabildiği gibi farklı şekillerde uygulananları bulunmaktadır. Bahçe çiti üzerine dikenli veya jiletli teller de çekilerek korunma sağlanmaktadır. Boru Direkli, beton Direkli, dikenli tel ve tel çit gibi bahçe çiti modelleri bulunmaktadır. Bahçe çitleri yapımı amaçları arasında birden fazla bahçe varsa bunları birbirinden ayırabilmek, dışarıdan herhangi bir şeyin bahçeye zarar vermesini engellemek gibi şeylere sıralayabiliriz.

Silivri Bahçe İlaçlama

Silivri Bahçe ilaçlama yapılırken normal ilaçlama yöntemleri farklı yöntemler kullanılması gerekmektedir. Çünkü toprağın içinde pek çok farklı mikroorganizma yaşama imkanı bulmaktadır. Bahçe ilaçlamanın ilk önceki amacı haşerelerin bahçeye gelmesinin önlenmesi olarak başlamaktadır. Öncelikli olarak toprağa ekleyeceğiniz herhangi bir bitkinin sağlıklı bir ortamda yetişebilmesi için bunun korunmasını sağlamanız gerekmektedir. Bahçedeki fazladan bulunan ot ve çalı gibi şeylerden bahçeyi temizlemek de haşerelerin yerleşecek yer bulamaması için önemli bir adımdır.

Özellikle İlkbahar, yaz, sonbahar aylarında bahçenin zirai olarak ilaçlanması için en uygun zamanlardır. Bitki ve haşerelerden kurtulmak için bahçenize zira ilaçlarla ilaçlama hizmetini kaliteli bir şekilde vermekteyiz. Düzenli aralıklarla bahçe ilaçlama işlemlerini gerçekleştirirsiniz bahçenizde yetiştireceğiniz ürünlerin zarar görmemesini sağlamış olursunuz. Ayrıca bahçeniz içerisinde bulunan ağaçlar varsa bunların Hastalık sebebiyle meyve vermeme gibi durumlarını ilaçlama işlemi ile engelleyebiliriz.

Silivri Bahçe Aydınlatma

Bahçelerde yaşam alanı oluşturabilmek için en önem verilen noktalardan bir tanesi de bahçe aydınlatmalarıdır. Bahçe aydınlatmalarının özelliğini ise enerji tasarruflu olması temeli oluşturmaktadır. Bahçeniz için seçeceğiniz aydınlatma ile muhteşem görüntüler ve konforlu bir ortam oluşturabilmeniz mümkündür. Bahçe aydınlatma led ışıkları, fenerler, renkli farklı ışıklandırmalar kullanılarak bahçelere değişik bir ambiyans kazandırılmaktadır.

Silivri Ağaç Budama

Ağaçların düzenli aralıklarla budanması gerekmektedir. Böylelikle zarar görmüş olan dallar temizlenerek ağaca canlılık ve tazelik kazandırılmaktadır. Ağaç budama işlemlerini güvenli bir şekilde uygun fiyatlara yapmaktayız. Süs bitkilerinin ve meyve ağaçlarının budama şekilleri birbirlerinden farklıdır. Meyve ağaçlarında budama yapılırken alt kısımları alını püst görünümleri bozulmamalıdır. Budama yapılacak olan zamanda ağaçların yapılarını korumaları için oldukça önemlidir. Doğru zamanda budama yapılmazsa ağaçlar ciddi zarar görebilmektedir.

Silivri Ağaç Kesimi

Silivri Ağaç Kesimi Ciddi bir sebep olmadığı sürece yeryüzünün akciğerleri olan ağaçların kesilmemesi gerekmektedir. Fakat çevreye herhangi bir zarar verileceği durumlarda, budama yapılamayan ağaçlarda, yıkılma tehlikesi yaşanan ağaçlarda, çürümeye yüz tutmuş olan ağaçlarda kesim işlemi yapmaktayız. Kesim işlemi yapılırken de yine çevreye zarar vermeden teknolojik ürünler kullanılarak hızlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmekteyiz. Konunun başında da tekrar ettiğimiz gibi ciddi bir sorun yoksa ağaç kesimi yapmak kesinlikle doğru bir davranış değildir. Ağacı ve çevreyi koruyabilecek tüm adımlar atıldıktan sonra istenen sonuç alınamadıysa ancak o zaman ağaç kesimini yapmaktayız.

Silivri Ağaç Dikimi

Silivri Ağaç dikimi yapılmak istendiği zaman bazı kurallara dikkat ederek bu işlem yapılmalıdır. Ağaç dikimini özellikle sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde yapmaktayız. Sonbahar yaprak dökümü zamanında ilkbaharda ise köklere su yürüme zamanına kadar ağaç dikimini yapmaktayız. Ağaç dikimini yapmadan önce ağaç kökleri odunsu parçalardan temizlenir, yaralı herhangi bir kısım varsa buralar alınarak dikim işlemini gerçekleştirmekteyiz. Ülkemizde Geçtiğimiz aylarda Toplumsal olarak yapılan Ağaç dikimi ile de bir rekora imza atılmıştır. İmkânımız el verdiği sürece uygun olan bölgelere ağaç dikmek yapılabilecek en doğru davranışlarından bir tanesidir. Sizlerin de ağaç dikimi gibi işlemleriniz varsa bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Silivri Hazır Rulo Çim

Silivri Rulo çim aynı zamanda doğal çim olarak da isimlendirilmektedir. Çimin en iyi yetiştiği dönemde rulo çim yetiştirilerek daha sonra rulo şeklinde toplanmaktadır. Toplanan buçimler hazırlanan toprağın üzerine yılın herhangi bir ayında yerleştirilip zirai işlemler yapılarak toprakla bütünleşmesi sağlanmaktadır. Böylelikle normalde belirli bir zamanda ancak yetiştirilebilen çimleri her dönemde yetiştirip kullanabilmek mümkün olabilmektedir. Rulo Çim yani hazır çim peyzaj alanında sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır.

Silivri Çim Biçme

Çimler çok hızlı büyüyen ve büyüdükleri zaman ise kullanışlı olmayan bitkilerdir. Bu sebeple bu yemyeşil görüntünün aynı zamanda kullanışlı olabilmesi için zaman zaman biçilmesi gerekmektedir. Bizler çim biçme işleminde teknolojinin son ürünü olan makinelerimiz ile çalışmaktayız. Peyzaj düzenlemelerimizi yaparken çim biçme işlemlerini yaparak da bahçelerinin güzel görünmesini sağlamaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir