Hemen AraWhatsapp
Edirne Peyzaj

Edirne Peyzaj firması olarak profesyonel bahçe düzenleme hizmetlerimize devam etmekteyiz. Günümüzde artan kentleşme nedeniyle yaygın olarak kullanılmaya başlayan peyzaj mimarlığı; estetik, göz zevki gelişmiş ve bu alanda kendini geliştirmiş kişiler sayesinde dış projelerde yaptıklarıyla bilinen bir bahçe ve çevre düzenleme alanı olarak nitelendirilebilir.  Eğer bahçe ya da çevre düzenlemesi yapılacaksa peyzaj firmalarından yardım almak yapacağınız için daha kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Edirne Peyzaj

Edirne Peyzaj Firması

Edirne Bahçe Düzenleme

Hızla gelişen teknoloji  ve artan kentleşme nedeniyle insanlar yeşile ve doğaya hasret yaşamaktadır. Buna etkili bir çözüm olarak peyzaj sektörü uzun yıllardır bu iş için çalışmaktadır. Bina yapımında mimarlar yetkili iken bina etraflarındaki bahçe düzenlemeleri, park, bahçe, yol, havuz gibi alanları renklendirmek ya da canlandırmak içinde peyzaj sektörü zaman içinde hızla gelişmektedir.

Sefa peyzaj ile sizde sizde bahçe ve çevre düzenleme talepleriniz için şimdi şirketimizi araya bilirsiniz.

Uygulama Seçenekleri

 • Bahçe ve çevre düzenleme,
 • Bahçe ve çevre bakımı,
 • Ağaçlandırma ve çimlendirme,
 • Süs ve yüzme havuzu yapılandırma çalışmaları,
 • Çit ve bariyer uygulamaları,
 • Drenaj uygulamaları.

Edirne Bahçe Sulama Sistemleri

Bahçede vakit geçirmek ne kadar rahat ve keyifli ise bir o kadar da uğraştırıcı ve zahmetlidir. Özellikle sabahtan akşama kadar işe gidip çalışmak zorunda kalan bireyler için çimleri ya da bahçelerinde bulunan çeşitli ağaçları sulamakta zaman ayırması gereken işler arasındadır. Bunun için geliştirilen otomatik sulama çeşitleri bulunmaktadır.  Bunlar;

 • Çim sulama sistemi: Bu sistemde genellikle püskürtme tarzı kullanılırken kıvrımlı demir sulama sistemleri de tercih edilebiliyor.
 • Otomatik sulama sistemi: Hortumla sulama ile karşılaştırıldığında daha avantajlı ve çimlere zarar vermeyen bir yöntemdir. Siz unutsanız bile otomatik ayarı sayesinde gün içinde bahçeniz sulanmaktadır.
 • Damlama sulama sistemi: Su israfından tasarruf edilmek için kullanılan bir yöntemdir. Tanzikli olarak sulamak yerine kurulan sistemler sayesinde yeterli miktarda su ile damlama sistemleri ile sulanmaktadır.
 • Yağmurlama sulama sistemi: Bu sistem sayesinde su bitkinin direkt köküne fıskiye nozulları ya da mikro püskürtücüler sayesinde iner ve yavaş ama sürekli olarak sulanmayı sağlar.

Edirne Bahçe Çiti Yapımı

Çitler genellikle bahçelerde, parklarda dış etkenlere karşı korunmayı ve bulunduğu alanı belirlemeyi amaçlar. Onun dışında dekor amaçlı olarak da kullanılmaktadır.  Çit yapmak için;

 • İlk olarak çitin yapılacağı alan belirlenir,
 • Korunumun yüksek olması isteniyorsa kullanılacak malzemelerin boyutları yüksek tutulmalıdır,
 • Çitlerin birbiri arasındaki uzaklık hesap edilir ve onlara uygun mesafede çukurlar kazılır,
 • Balyoz yardımıyla çitler çukura dikilebilir ya da beton yardımıyla sabitlenir.

  Edirne Çit Yapımı

  Edirne Çit Yapımı

Edirne Bahçe İlaçlama

Böceklerle uğraşmak, yeşili ve doğayı sevenlerin yaz mevsiminin gelmesiyle hayli zorlandığı bir konudur. Bahçe ilaçlamak her ne kadar önemli bir durum olsa da doğanın o canlıların yaşam alanları olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden diğer canlılara zarar vermemek ve solunum yollarında hasara neden olmamak için de ilacın miktarı iyi ayarlanmalıdır. İlaçlamayı yapacak kişi mutlaka eldiven ve maske takmalıdır, yanında bir başka kimse olmamalıdır. Özellikle çocuklar bu ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Bu problemin önüne geçebilmek için bahçe düzenli aralıklarla ilaçlanmalıdır. Bu talimatlar yerine getirildiği takdirde sorun kökünden halledile bilmektedir.

Edirne Bahçe Aydınlatma

İlk olarak bahçe aydınlatmaları güvenlik amacı ile kullanılmaktadır. Onun dışında estetik ve dekor amaçlı bulunduğu ortamlara ferah ve aydınlık bir görünüm sağlamaktadır. Akşam serinliğinde bahçeye oynamak için inen çocukların güvenliği ve karanlıktan korkmamaları için tercih edilebilir.

Güneş enerjisiyle çalışan aydınlatmalar; gün boyu aydınlatmaların tepesinde bulunan paneller sayesinde güneş ışıklarını emer ve akşamda hava kararınca otomatik olarak yanarlar. Ayrıca enerji tasarrufu sağlamak için LED ışık kaynaklı aydınlatmalar kullanmakta daha az getiri sağlayarak iyi bir tercih olabilecektir. Bu aydınlatma sistemleri akıllı olarak çalışarak gece belirli bir saatten sonra ışık ayarını giderek azaltarak tasarrufu maksimum düzeye çıkarmaktadır.

Edirne Ağaç Budama – Dikimi – Kesimi

Ağaç budamanın çeşitleri bulunmaktadır;

 • Meyve fidanlarındaki dikim budaması,
 • Şekil budaması,
 • Verim budaması,
 • Gençleştirme budaması.

Budama yaparken meyve gözü olan dallar budanmamalıdır. İlk olarak ağacın gövdesine güneş ışınlarının gelmesini engelleyen dallardan başlanmalıdır. Budamanın bir faydası ise hastalıklı dalların kesilerek yerine daha sağlıklılarının çıkmasıdır.

Fidanların genellikle ilkbahar, sonbahar ya da iklimi uygun bölgelerde kış aylarında dikimi yapılabilir. Fidan dikilmeden önce yapraklarını dökmesine dikkat edilmelidir. Fidanın kök kısmında naylon varsa çıkarılmalıdır. Dikeceğiniz çukurun boyutu fidanınızın uzunluğuna göre ayarlanmalıdır. Ardından can suyu verilmelidir.

Ağaç kesmek içinde ilk olarak önceden bir planlama yapılmalıdır. Özellikle ağacın devrileceği yön önceden tahmin edilmeli ya da ayarlanmalıdır. Kimseye zarar gelmemesi açısından kesim yapılacak alan boşaltılmalıdır ve kesecek kişi devrilecek yönden kaçınmalı, kaçacağı alanı boşaltmalıdır. Kesim yapılacak alana uyarı levhaları asılmalıdır. Ardından gövdede bulunan dalların budanması gerekmektedir. Özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi ise ağacın çürümüş ya da zayıf olmamasıdır. Seçeceğiniz kesme aleti ise ağacın türüne ve boyutuna göre değişkenlik göstermektedir.

Edirne Hazır Rulo Çim

Günümüzde sıklıkla tercih edilmeye başlanılan hazır rulo çim, çim tohumuna göre birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Hazır rulo çim serildikten 2 hafta sonra kullanıma hazır duruma gelmektedir. Çim ekmek için ekstra bir zamana ihtiyaç duyulmadan kolayca alınıp kullanılabilir. Çim tohumunda olduğu gibi çimlendi mi derdi olmadan rahatlıkla tercih edilebilir, sonucu garantidir. Ayrıca en önemli kolaylıklarından bir tanesi de yabani ot oluşumunu ve böcek sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Edirne Rulo Çim

Edirne Rulo Hazır Çim

Edirne Çim Biçme

Bahçelerimize en çok renk veren ve hayat katan seçeneklerden bir tanesi olan çimler, büyüdükçe biçilmesi gereken bitkiler arasındadır.  Biçme işlemi için geliştirilen özel makineler bulunmaktadır. Bu makineler güçlü ve keskin bıçaklara sahiptir. Eğer çimlerin düzgün bir şekilde uzaması isteniyorsa düzenli aralıklarla biçilmesi gerekmektedir. Arkadan itilerek kullanılan ve manuel olan çim biçme makineleri daha çok küçük alanlarda kullanılmaktadır. Elektrikli çim biçme makinelerinde ise hareket kabiliyeti daha kolaydır. Ayrıca bütün çim biçme makinelerinde biçilen çimlerin hapsolduğu hazneler bulunmaktadır. Çok gürültü çıkarmadıkları için etrafa rahatsızlık vermezler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir