Hemen AraWhatsapp
Çerkezköy Peyzaj

Çerkezköy Peyzaj firması olarak faaliyetlerimiz sürdürmekteyiz. Alanında uzman ekiplerimiz ile siz değerli müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti hedefliyoruz. Doğal ve kültürel kaynaklara yeni bir estetik katarak, insana yarar sağlayacak ve işlemin yapıldığı alanı geliştirecek düzenlemeleri yapan tasarım dalı; peyzaj mimarlığı olarak adlandırılmaktadır. Bu yazımızda peyzaj ve alt dallarına değineceğiz .

Çerkezköy Peyzaj

Çerkezköy Peyzaj Firması

Sefa Peyzaj firması olarak en iyi hizmeti en uygun rakamlara sağlamaktayız. Çerkezköy Peyzaj talepleriniz konusunda  iletişim sayfamızda ki telefon numaralarımızdan bizlerle 7/24 iletişim kura bilirsiniz.

Çerkezköy Bahçe Düzenleme

Çerkezköy bölgemizde bahçe düzenleme hizmeti; Park, bahçe, yol gibi alanlarda estetiği canlandırmak için peyzaj yetkilileri tarafından düzenlemeler yapılmaktadır. Bunlar ağaçlandırma, çimlendirme ve bunların bakımı gibi yöntemler olurken; süs ve yüzme havuzları gibi de çevreyi zenginleştirecek düzenlemeler yapılabilmektedir. Ayrıca mevsimine uygun çiçekler ekilerek de bahçeye ve doğaya zenginlik katılabilir.

Çerkezköy Bahçe Sulama Sistemleri

Çoğu insan için bahçede vakit geçirmek keyiflidir. Ancak bahçe düzenini ve yeşilin canlılığını korumak için düzenli aralıklarla sulanması gerekmektedir. Otomatik sulama sistemleri bu işi çok basit bir yöntemle halletmektedir. Gün içinde belirlenen zamanlarda otomatik ayarı sayesinde bahçeniz sulanmaktadır. Çim sulama da ise daha çok püskürtme makineler kullanılırken, son zamanlarda kıvrımlı demir sistemlerde kullanılmaya başlanmıştır.

Çerkezköy Ağaç Budama-Dikimi-Kesimi

Ağaç Budama yapılırken ilk olarak budanacak ağacın güneş ışığı gelmesine mani olan dallardan başlanmalıdır. Özellikle meyve gözü bulunan dallar varsa budanmamalıdır. Budamanın en yararlı amacı ise; sağlıksız olan dalların kesilip yerine yenilerinin çıkmasına yer açmaktır.

Fidan dikerek yeşili çoğaltmak, doğaya yapılabilecek en büyük faydalardan bir tanesidir. Fidanlar ilkbahar ya da sonbahar mevsimlerinde dikilirken bazı bölgelerde kış aylarında da dikim yapıldığı görülmektedir. Fidanının boyu ne kadar uzun ise, çukurunun derinliği de o kadar çok olmalıdır. Dikmeden önce fidan saksıda ya da bir poşette ise mutlaka çıkarılmalıdır. Ayrıca rüzgarla ya da herhangi bir nedenle yıkılmasını önlemek için de yanına tahtalarla sabitlenmelidir. Son olarak fidana mutlaka can suyu verilmelidir.

Ağaç kesimi riskli ve tehlikeli bir iş olduğu için mutlaka bu işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise, bir planlama yaparak ağacın ne yöne devrileceği belirlenmeli, ardından kimseye zarar gelmemesi için de bu alan boşaltılmalıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise, kesim işleminden sonra bu işi yapan kişinin kaçacağı alanın boş olmasıdır. Böylelikle ağaç devrilirken o kişi ters yöne rahatlıkla kaça bilmelidir. Mutlaka kesim işleminin yapılacağı alanın belirli uzaklıklarına uyarı levhaları koyulmalıdır. Kesim işlemine başlamadan önce ağaçta bir hastalık veya çürük bir yer olup olmadığı kontrol edilmelidir. Var ise gereken tedbirler alınmalıdır. Kesim işlemi yapılmadan önce ağacın alt kısımlarında bulunan dallar budanmalı ve işe öyle başlanmalıdır.

Çerkezköy Bahçe Çiti Yapımı

Genellikle bulunduğu alanı belirlemek ve dış etkenlere karşı bir bariyer niteliğinde kullanılmaktadır. Çit yapımı için öncelikle alan belirlenmeli ve modele karar verilmelidir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de kullanılacak ürünün yüksekliği ve konumudur. Arasındaki mesafe hesaplanarak uygun derin çukurlar kazılır. Ardından bunlar beton yardımıyla çukurlara dikilerek sabitlenir.

Çerkezköy Bahçe İlaçlama

Özellikle sıcak mevsimlerde böceklerle uğraşmak doğayı sevenlerin en zorlandığı meselelerden bir tanesidir. Ancak unutulmaması gereken en önemli şey ise doğanın birçok canlının yaşam yeri olduğudur. Böcekleri ilaçlatırken diğer canlılara zarar vermemeye özen gösterilmeli ve ilacın dozu ona göre ayarlanmalıdır. İlaçlama işlemi genellikle bu işle görevli ya da bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. İlaçlamaya başlamadan önce alan boşaltılmalı, özellikle çocuklar uzaklaştırılmalıdır. Koruyucu önlemler alınmalı, işlemi yapacak kişi mutlaka eldiven, maske takmalıdır. Eğer bahçede düzenli aralıklarla ilaçlama işlemi yapılırsa ve bu talimatlar göz önünde bulundurulursa bu sorun tamamen çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir