Hemen AraWhatsapp
Beylikdüzü Bahçe Sulama Sistemler

Beylikdüzü bahçe sulama sistemleri konusunda sefa peyzaj firması olarak işinin ehli personel yapısı ile kurulum ve bakım hizmeti vermekteyiz. Bahçelerin düzenli olarak her gün sulanması gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında sabah erken saatlerde ve akşam üstü sulama işlemlerinin yapılması çok önemlidir. Bunun için özel olarak üretilmiş olan ekipmanları kullanarak tam otomatik sulama sistemini sizler için bahçenize kuruyoruz.

Beylikdüzü otomatik Sulama, damla sulama sistemlerinin kurulumları için ücretsiz keşif talebinde buluna bilirsiniz.

Beylikdüzü Bahçe Sulama Sistemleri

Beylikdüzü Bahçe Sulama

Beylikdüzü Bahçe Sulama

Beylikdüzü bahçe sulama; İnsanları doğayla iç içe getirmek günümüz şartlarında ancak bahçeler ya da parklar sayesinde sağlanabiliyor. Şehir hayatının yoğunluğu ve karmaşası sayesin yeşille ve doğayla birebir olmak hiçbir zaman mümkün olmayabiliyor. Bunu sağlamanın bir seçeneği ise kendinize ait müstakil evlerde bahçe düzenlemeleri yapmaktır. Yaşadığınız alanı güzelleştirmek için çiçekler ve değişik bitkiler dikebilir, çimlerin üzerinde dinlenebilirsiniz. Bunlara sahip olmak gerçekten büyük şans gerektiriyor. Binalarda ya da site içerisinde oturan kişilerin bunları gerçekleştirmesi çokta mümkün olmuyor. Çünkü yaşanılan alan toplu bir kesime hitap ettiği için dilediğiniz gibi ekip biçemiyorsunuz.

Beylikdüzü Damla Sulama

Beylikdüzü Damla Sulama Sistemleri

Evinizin bahçesi için ya da yaşadığınız alanda bulunan parklar, bahçeler nasıl sulanıyor bundan bahsedeceğiz.

  • Otomatik sulama sistemleri; günlük hayatın hareketliliğinden bahçeye ya da bitkilere gereken bakım ve düzen sağlanamaya biliyorlar. Ancak onların da birer canlı olduğunu düşünecek olursak sulanmaya ihtiyaç duyabiliyorlar. Ve gerek iş hayatı gerekse de çocuklarla ilgilenmenin ardından buna fırsat kalmayabiliyor ya da unutulabiliyor. Bunun için geliştirilen otomatik sulama sistemleri sayesinde siz unutsanız bile bu sistem bitkilerinizi sulamayı ihmal etmiyor. Hortumla sulamayla kıyaslanıldığı takdirde hem daha fazla su tasarrufu sağlıyor hem de sizi yormadan tüm bitkilerinizi ufak ayarlamalar sayesinde eşit ve gereken miktarda sulayabiliyor.
  • Damlama sulama sistemleri; bu sistem sayesinde su bitkinin direkt köküne fıskiye nozulları ya da mikro püskürtücüler sayesinde yavaş ama sürekli olarak sulanmayı sağlar. Ayrıca diğer sulama sistemlerine göre daha %30 ila 50 arasında tasarruf sağladığı test edilmiştir. Yavaş bir uygulama gerçekleştiği için de toprağın suyu emmesi daha kolay gerçekleşir.
  • Yağmurlama sulama sistemleri;bitkilerin daha yoğun olduğu bölgelerde daha sık kullanılır. Bu sistem sayesinde bahçenizin tamamı ya da bir bölümü daha kısa sürede kuru yer kalmayacak şekilde sulanır. Standart kurulum tüm sistemi çalıştıran bir kontrolör, vanalar (açma- kapama) ve suyu dağıtan sprinkler veya püskürtücüler den oluşur.
  • Çim sulama sistemleri; değişen hava koşullarına göre çimlerinde su ihtiyacı değişebiliyor. Genellikle püskürtme tarzı kullanılırken kıvrımlı demir sulama sistemleri de tercih edilebiliyor. Sulama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus sulama esnasında rüzgâr olmamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir