Hemen AraWhatsapp
Beylikdüzü Bahçe İlaçlama

Beylikdüzü Bahçe İlaçlama mi yaptırmak istiyorsunuz? Sefa peyzaj firmamız alanında uzman ekiplerle ağaç, bitki ve genel bahçe ilaçlama hizmeti vermektedir. İlaçlamalar her sene düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Sadece bahçelerde oluşacak hastalıklar beklenmemelidir.

Beylikdüzü bahçe ilaçlama talepleriniz için şimdi peyzaj firmamızı arayın ekiplerimiz gererek gerekli keşfi ücretsiz olarak sizler için yapsınlar.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte müstakil evlerde oturanlar ya da bahçesi, çiftliği olan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli konulardan bir tanesidir; ilaçlama. Yeşili ve doğayı sevenlerin bitkilerden vazgeçemeyenlerin bir hayli zorlandığı bir konudur böceklerle uğraşmak. Bahçe ilaçlaması ev ilaçlaması kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ancak dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise doğanın; bitki ve böceklerin yaşam alanı olduğu unutulmamalıdır.

Beylikdüzü Bahçe İlaçlama

Beylikdüzü Bahçe İlaçlama Firması

Bahçe ilaçlaması son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir seçenek olmaya başlamıştır. Özellikle yazın gelmesiyle evlerde, apartmanlarda haşereler artmaya başlamıştır. Bunlar içeriye bahçeler ve yeşillikler sayesinde girmektedir. Çünkü doğa onların yaşam alanıdır. Park, bahçe gibi doğayla iç içe olunan bu alanların ilaçlanması, çocukların sağlığı açısından da çok önemlidir. Çünkü çocuklarda çimlerde daha sık oynadığından böceklere maruz kalma olasılıkları daha yüksektir. Özellikle fare, hamamböceği, kalorifer böceği ve bazı sinek türleri zararlı türlerdir. Bunların yanı sıra akrep, çıyan gibi türler ise zehirli olabilecek türler arasındadır. Bu yüzden çocuklarınızı korumak için gerekli önlemler alınması gerekebilir.

Bahçe İlaçlama İçin Gerekli Aşamalar

  • İlaçlama esnasında kesinlikle haşere türleri dışındaki hayvanlara asla zarar verilmemelidir. Öncelikle mekân ilaçlamayı yapacak kişi ya da kişiler tarafından kontrol edilmelidir.
  • Kullanılacak olan ilacın oranı ve miktarı iyi ayarlanmalıdır. Sis şeklinde yapılan ilaçlar tercih edilse de ilacın oranı iyi ayarlanmazsa özellikle solunum yollarına zararları olabilir.
  • Ekili dikili alanlara, ağaçlara, çiçeklere zarar verilmemelidir. Düzenli ve titiz bir şekilde ilaçlama işlemi gerçekleştirilmelidir.
  • İlaçlama esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli koşullardan biri de ilaçlamayı yapacak olan kişinin eldiveni ve maskesini takarak koşullara uygun şekilde işini gerçekleştirmesidir. Onun dışın ilaçlama yapılırken işlemi gerçekleştirecek kişi dışında yanında kimse bulunmamalıdır. Özellikle çocuklardan uzak tutulmalıdır.
  • Bahçeler ve doğayla iç içe olan her alan birçok canlı türü barındırdığından periyodik olarak düzenli aralıklarla ilaçlanmalıdır.

Bahçelerden evlerinize kadar giren bu haşerelerden kurtulmak için yukarıdaki aşamalara ve dikkat edilmesi gereken kurallara uyarak ilaçlama işi yapıldığı takdirde kısa bir süre bu sorundan kökünden kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir