Hemen AraWhatsapp
Beylikdüzü Bahçe Aydınlatma

Beylikdüzü Bahçe Aydınlatma sistemlerinin kurulum ve bakımları konusunda profesyonel hizmet desteği sunmaktayız. Tüm aydınlatma sistemlerini projelendirerek kurulumları tarafımıza yapılmaktadır.

Bahçe aydınlatmalarında kullanmak istediğiniz aydınlatma armatürlerinin temini konusunda da talepleriniz tarafımızca çözüme kavuşturulmaktadır.

Bahçe aydınlatma fiyatları konusunda sefa peyzaj firmamızı arayarak talepleriniz ücretsiz keşif talebinde buluna bilirsiniz.

Beylikdüzü Bahçe Aydınlatma

Beylikdüzü Bahçe Aydınlatma Sistemleri

Çoğu insan günün sonunda ya da hafta sonları kafasını dinleyip temiz hava alabilecekleri bir park ya da bir bahçeye ihtiyaç duyarlar. Akşamları çıkıp bir yürüyüş yapmak ya da çocuklarınızı parka çıkarmak yapılacak güzel bir aktivite olarak görülebilir. Ancak akşam yapılan bu aktiviteler de kimse karanlık bir ortamda olmak istemeyebilir. Bunun için parklar, bahçeler gerekli ve uygun şekilde aydınlatılması daha uygun olacaktır. Özellikle park ya da bahçelerde çocukların sıklıkla olduğu bölgelerde aydınlatma daha fazla önem kazanmaktadır. Ortamın güvenliği için aydınlatma kullanılması bir nevi zorunluluk olarak görülmektedir. Ayrıca göz zevki ve estetik açısından da aydınlatma kullanmak bahçelerinize ya da parklara daha bir renk katabilir.

Çoğu kişiye akşam serinliğinde yürüyüş yapmak için dışarıya çıkmak daha makbul geliyordur. Ancak bu alanlar akşam vakitlerinde güneş ışığından mahrum bir durumdadır. Ve bir bahçe ya da park tasarlanırken mutlaka aydınlatması düşünülmelidir. Özellikle bu aydınlatmalar tasarlanırken güvenlik ve estetiğin yanı sıra enerji tasarrufuna dikkat etmekte çok önemlidir.

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma

Tüm akşam ve gece boyunca bu ışıklar yanık kalacağından bir hayli masraf olarak getirisi olabilir. Bunun için son zamanlarda geliştirilen bir çözüm yolu vardır; güneş enerjisiyle çalışan aydınlatmalar. Gün boyu aydınlatmaların tepesinde bulunan paneller sayesinde güneş ışıklarını emer ve akşam da hava kararınca otomatik olarak yanarlar. Ayrıca enerji tasarrufu sağlamak için LED ışık kaynaklı aydınlatmalar kullanmak da enerji tasarrufu için  iyi bir tercih olabilecektir. Bu aydınlatma sistemleri akıllı olarak çalışarak gece belirli bir saatten sonra ışık ayarını giderek azaltarak tasarrufu maksimum düzeye çıkarmaktadır.

Parkların içerisinde bulunan yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve o parklarda bulunan çocuklar için aydınlatmaların mutlaka uygulanması gereklidir. Park ya da bahçe genelinde 3000K renk sıcaklığında aydınlatma armatürlerinin kullanılması doğru bir tercih olacaktır.

Aydınlatmalar genellikle 4-6 metre yükseklikteki direkler üzerinde konumlandırılmalıdır. Dairesel aydınlatma armatürleri kullanmak ise ortamın daha geniş kapsamlı şekilde aydınlanmasını sağlamaktadır. Direk aydınlatmaların yanı sıra ağaçlar üzerinde konumlandırılmış gömme aydınlatmalar da kullanılabilmektedir. Ayrıca yürüyüş yolları için tercih edilen bollard adındaki kısa aydınlatmalarda kullanılmaktadır.

Beylikdüzü Peyzaj uygulamalar konusunda da sefa peyzaj firması olarak profesyonel hizmet anlayışı ile sizlerin yanındayız. Talepleriniz doğrultusunda firmamız sizlere profesyonel çözümler üretecektir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir